جستجوی بهترین وکیل دادگستری


IMG-20231126-WA0006

کارشناس حقوقی مهسا اردلانی

02126104150

 

IMG_20231003_135527_898 - Copy

وکیل امید لاهیجانی

 

 

987

دکترسیدعلی اصغر میرشجاعی

تلفن تماس با وکیل

09123547424

adllegalteam.com

وکیل خوب کیست؟

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور میشود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد میشود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده میشوند. در اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده‌ است که در همه دادگاه‌ ها، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آن‌ ها امکانات تعیین وکیل فراهم شود.

در زمان صفویان نایب السلطنه را  وکیل میگفتند و عنوان وکیل الرعایا هم از همین‌ جا امده است. میتوان به منظور اطمینان شخص در برخی موارد و پرونده‌ های حساس، برای وکیل انتخابی حد و مرز مشخص کرد که در چه زمینه‌ای اجازه وکالت از طرف دارد و در چه زمینه‌ای خود شخص باید برای آن کار حضور داشته باشد.

بهترین وکیل تهران چه ویژگی‌ هایی دارد؟

از خصوصیات یک وکیل مورد اعتماد میتوان به مسئولیت پذیری، صداقت در حوزه کاری، تجربه و آگاهی کامل از اطلاعات مورد نیاز در پروسه پیگیری پرونده، اشاره کرد. در ادامه تعدادی از ویژگی های بهترین وکیل را شرح میدهیم.

 • تسلط داشتن به تمامی امور و قوانین مربوط به وکالت و مطالعه کتب های حقوقی مختلف، سبب می شود تا اطلاعاتش به روز شود و از رقبایش پیشی بگیرد
 • داشتن تجربه و سوابق بالا در امور حقوقی، از مهم ترین ویژگی های یک وکیل می باشد. یک وکیل حقوقی خوب و موفقی که تجربه بسیار بالایی در اکثر پرونده های ملکی، کیفری، ثبتی، خانوادگی، طلاق و غیره را دارد به راحتی می تواند از تجربیاتش در دیگر پرونده های حقوقی استفاده کند
 • تجزیه و تحلیل اطلاعات برای حل مشکل پرونده، سبب کوتاه تر شدن زمان و جلوگیری از تلف شدن وقت خواهد شد
 • نظم و وقت شناسی، جزو ویژگی های بسیار مثبتی برای بهترین وکیل در تهران به شمار می رود. موکلی که پرونده اش را به وکیل می سپارد، به جز دغدغه داشتن برای موفق شدن در آن، زمان و تسریع در انجام کار هم بسیار برایش مهم می باشد
 • نفوذ کلامی بالا و تسلط کلامی خوب، از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خبره به حساب می آید زیرا کلام همیشه دارای قدرت بوده است و قدرت کلامی بالای یک وکیل سبب می شود تا به خوبی بتواند در دادگاه از موکلش دفاع کرده و گاهی همین قدرت کلامی بالا، سبب شده است تا حتی اگر همه چیز بر علیه موکل بوده باشد، وکیل بتواند پرونده را به نفع او به پایان برساند.
 • بروز بودن اطلاعات برای یک وکیل خیلی مهم می باشد زیرا قوانین حقوقی در حال تغییر می باشد بنابراین وکیل نیاز است تا اطلاعات حقوقی اش را به روز کند تا بهتر بتواند به موکلینش کمک کند
 • اخلاق مداری جزو ویژگی های مهم و قابل اهمیت در یک وکیل است. اگر یک وکیل بسیار متبحر باشد ولی در هنگام برقراری ارتباط با موکلش، اخلاق مدار نباشد نمی تواند موجب رضایت موکلینش واقع شود.
 • حافظ اصرار موکل بودن: راز داری و حفظ اسرار موکل یکی از وظایف قانونی وکیل خوب در تهران است. در مورد حفظ اسرار موکل ماده ۳۰ قانون وکالت ۱۳۱۵ چنین مقرر می دارد:  وکیل باید اسراری را که به واسطه وکالت از طرف موکل مطلع شده و همچنین اسرار مربوط به حیثیات و شرافت و اعتبارات موکل را حفظ نماید. در آئین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۳۳۴ برای افشاء اسرار موکل مجازات انتظامی درجه ۵ یعنی ممنوعیت از ۳ ماه تا یک سال از شغل وکالت در نظر گرفته شده است.
 • توانایی نوشتن قوی: از مهمترین ویژگی‌ های که یک وکیل باید داشته باشد، مهارت و توانایی بالا در نوشتن است. وکلای موفق باید بتوانند اسناد قانونی مؤثر، روشن و مستدل تهیه کنند.
 •  مهارت‌ های ارتباطی عالی: در همه ی پرونده ها وکلا با موکلان خود، با سایر طرفین پرونده و با دادگاه ارتباط برقرار میکنند. برای اینکه به بهترین وکیل تبدیل شوید هرگز نباید فرصتی را برای تقویت مهارت‌ های ارتباطی خود از دست بدهید.

دعاوی های حقوقی به چند دسته تقسیم می شود؟

1. دعاوی کیفری

دعاوی کیفری به دعاوی گفته می شود که اگر مواردی مانند قتل، توهین، سرقت، کلاهبرداری و غیره برای کسی اتفاق بیفتد، در نظر قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود و مجرم با توجه به نوع جرم مجازات مبی شود. مجرم برای دفاعیات لازمه از خود می تواند به بهترین وکیل کیفری در تهران مراجعه کند.

2. دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به دعاوی گفته می شود که به امور مربوط به ملک پرداخته می شود و وقتی که اختلافات بین دو نفر یا چندین نفر بر سر موضوع ملک و املاک باشد و برای برطرف کردن این اختلافات نیاز به راهنمایی و کمک از بهترین وکیل ملکی در تهران است زیرا به دلیل اینکه ملک و املاک دارای ارزش مالی بالایی است بنابراین برای حل چنین مشکلاتی نیاز به یک فرد با تجربه و خبره است.

3. دعاوی خانواده

دعاوی خانواده که معمولا زیاد هم اتفاق می افتد، به دعاوی گفته می شود که در رابطه با موضوعات و امور مرتبط با خانواده و طلاق باشد که جهت رفع اختلافات در این زمینه و رسیدگی به چنین پرونده هایی، می توان از بهترین وکیل خانواده در تهران کمک خواست که با توجه به اهمیت موضوع، به آن پرداخته می شود.

اقداماتی که در دفتر وکالت ایشان انجام می گردد:

 • وکالت تخصصی در پرونده های ملکی
 • وکالت تخصصی در پرونده های کیفری
 • وکالت تخصصی در پرونده های خانواده
 • وکالت تخصصی در پزونده شرکت های تجاری
 • وکالت در پرونده های کارگر و کارفرمایی و قراردادکار
 • وکالت در قراردادهای پیمانکاری
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست های حقوقی و کیفری
 • تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی
 • تنظیم دادخواست تحویل مبیع
 • تنظیم شکوائیه کلاهبرداری
 • تنطیم شکواییه انتقال مال غیر
 • مشاوره حقوقی و کیفری آنلاین
 • مشاوره حقوقی و کیفری

وکیل حقوقی

 متخصص در عقد بیع، عقد اجاره، عقد صلح، عقد ضمان … مزایده، سرقفلی و وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و همچنین اجرای احکام

وکیل کیفری

وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی کیفری قتل، ضرب و جرح، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر، جعل، سرقت، توهین، رابطه نامشروع، مواد مخدر

وکیل خانواده

ارائه خدمات در دعاوی خانواده اعم از دعوای طلاق، طلاق توافقی، دعوای نفقه، دعوای اجرت المثل ایام زوجیت، دعوای مهریه، دعوای حضانت، تمکین، اهدای جنین، تغییر جنسیت و …

وکیل ملکی

وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی ملکی کیفری و دعاوی ملکی حقوقی (افراز و تقسیم مال مشاع، خلع ید، تصرف عدوانی، ممانعت از حق، مزاحمت ملکی، تخلیه و …)

02

بیش از 122 شهر در 177 منطقه شهری

محدوده خدمات ما

امروزه موسسات متفاوتی در حوزه ی وکالت در تهران و سایر شهرها تشکیل شده اند و هدف آنها این است که با معرفی کردن وکلای متخصص در حوزه ی وکالت به مردم  و مشکلات حقوقی شان کمک کنند. در تهران و سایر شهر های ایران موسسات حقوقی بسیاری وجود دارد که البته همه ی موسسات حقوقی هم قابل اعتماد نیستند و صرفا به دنبال مباحث مالی هستند و حتی موجب ضرر و زیان هم می شوند بنابراین با تحقیق و بررسی و سوابق کاری مربوط به آن موسسه،  می توان بهترین موسسه حقوقی در تهران را شناخت و به آن اعتماد کرد.

موسسات بزرگ و معتبر در تهران به بخش های  جداگانه ای تقسیم شده اند که هر کدام از این بخش ها، دارای متخصصین حقوقی می باشند که دارای مهارت و سوابق بالا هستند و جهت مشاوره و  برای رفع مشکلات حقوقی به مردم کمک می کنند. برای پیدا کردن وکیل متخصص در حوزه ی های مختلف وکالت و تسریع در زمان می توان از موسسات حقوقی استفاده کرد.  موسسات معتبر حقوقی می توانند راهگشای مشکلات مردم در زمینه ی حقوقی باشند.

چگونه یک موسسه حقوقی خوب پیدا کنیم

یکی از دغدغه های هر شخصی در هر شهر، پیدا کردن یک موسسه حقوقی خوب و معتبر می باشد. موسسه های حقوقی خوب دارای ویژگی هایی می باشند که باعث می شود جزو بهترین موسسه ها محسوب شوند. بنابراین در ادامه به بیان  ویژگی های موسسه های خوب و معتبر می پردازیم :

تخصص و مهارت

برای پیدا کردن یک موسسه حقوقی خوب و معتبر، به دنبال موسسه ای باشید که دارای مهارت و تخصص در هر زمینه ی وکالتی باشد. مهارت و تخصص بالای یک موسسه باعث می شود تا در تمامی زمینه های حقوقی به مردم کمک شود و بتواند مورد اعتماد سایرین قرار گیرد. یکی دیگر از مهم ترین شناخت برای یک موسسه حقوقی خوب و معتبر، استفاده از وکلایی است که دارای تخصص خوب در امور وکالتی و سوابق خیلی خوب در دعاوی های مختلف مانند ملکی، کیفری، ثبتی، خانوادگی و ملکی را داشته باشند و همچنین توانایی برطرف کردن مشکلات مراجعین کنندگان را هم داشته باشند. استفاده کردن از وکلای خوب و با سابقه ای که مشاوره های تخصصی و حرفه ای به موکلین خود ارائه می دهند باعث می شود، تا موسسه مورد اعتماد و اطمینان سایر مردم قرار گیرد.

سوابق موسسه حقوقی

اگر تصمیم دارید تا از خدمات حقوقی یک موسسه حقوقی خوب استفاده کنید بهتر است تا به سوابق آن موسسه توجه  داشته باشید. موسسه حقوقی که در سوابق خود نمونه پرونده های موفقیت آمیز را ثبت کرده باشد، بیشتر مورد اعتماد مردم قرار می گیرد و در بیشتر پرونده های حقوقی در زمینه های مختلف، راحت تر می تواند به مردم کمک کند. درواقع سابقه یک موسسه حقوقی جزو موارد مهمی است که می توان از شناخت یک موسسه معتبر مطمعن شد.

پیگیری مستمر و دقیق پرونده های حقوقی

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در انتخاب موسسات حقوقی باید به آن توجه داشت، پیگیری مستمر و مداوم پرونده های حقوقی موکلین می باشد و همین موضوع باعث می شود تا متوجه شد یک موسسه حقوقی تا چه میزان به امور حقوقی موکلینش اهمیت می دهد. متاسفانه در برخی از موسسات حقوقی به دلیل حجم بالای پرونده ها، نسبت به نمونه پرونده ها و پیگیری های آن ها بی تفاوت شده و همین موضوع باعث می شود تا نتیجه درست و مطلوبی از سایر پرونده ها بدست نیاید و با موفقیت همراه نشود. درواقع یک موسسه حقوقی زمانی بهترین موسسه شناخته می شود که برای حقوق موکلین خود ارزش قایل باشد و نسبت به ادامه امور آن ها بی تفاوت نباشد.

در نهایت برای پیدا کردن یک موسسه حقوقی خوب، با توجه به ویژگی هایی که شرح داده شد، می توان از آشنایان و افراد قابل اعتماد کمک گرفت و از آن ها خواست تا موسسات حقوقی را که نسبت به کار آن ها شناخت دارند و راضی بوده اند را به شما معرفی کنند. یکی دیگر از راه های پیدا کردن یک موسسه حقوقی خوب و معتبر، تحقیق و پرس و جو در فضای مجازی است زیرا امروزه معمولا موسسات حقوقی در فضای مجازی، صفحات مجازی مربوط به خود را دارند که امور حقوقی و کاری خود را به مردم معرفی کرده و تبلیغات کاری خود را در آنجا انجام می دهند. بنابراین شما می توانید با مراجعه به صفحات آن ها و بررسی نظرات مردم در خصوص آن موسسه، در مورد کیفیت کاری آن مطلع شده و به او اعتماد کنید، زیرا مردم همیشه صادق ترین نظرات را بیان کرده و در اختیار همگان قرار می دهند.

مزیت های موسسه حقوقی نسبت به دفتر وکالت

 • پاسخگویی مشاورین به موکلین
 • حضور وکلای متخصص و برجسته در حوزه های مختلف وکالت
 • پیگیری منظم و بررسی پرونده ها و اطلاع رسانی روند کاری پرونده به موکلین
 • سیستم مدیریتی قوی بر روندکاری پرونده ها و عملکرد وکیل
 • ارائه گزارش کار وکلا در رابطه با پرونده

وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی گفته می شود؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا هم تر از آن در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار میشود، در رقابتی سنگین و نفس‌ گیر موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد که بتواند در بین رقبای پر شماری که دارد به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

مدت زمان دوره کارآموزی 18 ماه است و پس از آن آزمونی تحت عنوان اختبار به‌ صورت کتبی و مصاحبه علمی شفاهی برگزار میشود و شخصی که موفق به قبولی در مجموع 2 آزمون کتبی و شفاهی فوق شود، مجاز به حضور در مراسم تحلیف میشود که در مراسم مذکور پس از طی تشریفات و اتیان سوگند توسط ایشان، وی به عنوان وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری نائل میشود.

وکلا

وکلای (Attorneys) یک موسسه حقوقی دو دسته هستند. وکلای سهام دار که در سود موسسه شریک هستند و وکلای غیر سهام دار که در تأمین سرمایه شرکت نقشی نداشته اند.

گروه اول وکلا به نسبت سرمایه گذاری خود در سود موسسه حقوقی سهیم هستند. گروه دوم اما تابع ترتیبات قراردادی ای هستند که فی مابین آنها و موسسه برقرار میشود.

علاوه بر این تقسیم بندی های دیگری نیز در میان وکلای یک موسسه حقوقی وجود دارد که مهم ترین عامل در آن تخصص، تجربه و سابقه همکاری است. وکلایی که بیشترین قدمت را در موسسه حقوقی برخوردارند به عنوان وکیل ارشد شناخته میشوند و از امتیازات ویژه ای بهره میبرند که به صورت خلاصه میتوان به حق برخورداری از تمام سود و عدم کسر درصدی به عنوان حسن انجام خدمات اشاره کرد. گروه دیگر که بیشتر وکلای تازه کار هستند از سود کمتری برخوردارند ولی امتیاز ویژه ای که از آن برخوردارند استفاده از اعتبار وکلای ارشد است.

کارآموز وکالت

کارآموز وکالت (Trainee Attorney) دانش آموخته حقوقی محسوب می گردد که تازه پروانه کارآموزی خود را اخذ کرده است و عمدتاً به صورت پاره وقت، ضمن طی دوره کارآموزی وکالت که در ایران هجده ماه است، در موسسه حقوقی به تجربه اندوزی مشغول است و در طی این مدت بیشتر در پرونده هایی که از پیچیدگی کمتری برخوردارند با وکیل سرپرست خود همکاری میکنند. عمده کارآموزان حقوقی به جای دریافت دستمزدهای ماهیانه پاداشهایی متناسب با میزان کار خود از مدیرحقوقی دریافت میکنند. کارآموزان معمولا به شکل موقت در موسسه کار می کنند هرچند میتوانند بعدا با تغییر شکل همکاری یکی از ارکان موسسه هم باشند.

مشاورین حقوقی

مشاور حقوقی (Legal Advisor) شخصی است که بعضاً میتواند در برخی از حوزه های حقوقی از وکیل یک مجموعه نیز متخصص تر و تحصیل کرده تر باشد. این شخص حتی ممکن است پروانه وکالت نیز داشته باشد ولی خود اقدام به طرح دعوی یا پیگیری روند دادرسی نکند. در موسسات حقوقی بزرگ معمولا دپارتمان های تخصصی وجود دارند و در پرونده هایی که از پیچیدگی خاص برخوردارند از خدمات مشاور حقوقی بهره مند میشوند. مشاوران حقوقی میتوانند رابطه استخدامی با یک موسسه حقوقی نداشته باشند و صرفاً در یک پروژه مشارکت کنند. دسته ی دیگری از مشاوران حقوقی کسانی هستند که به نسبت دستیار وکلا از تجربه و سابقه کار بیشتری برخوردارند ولی هنوز موفق به کسب پروانه وکالت نشده اند. این دسته بیشتر در محل موسسه مستقر هستند و در صورت مراجعه موکلین قبل از ارجاع پرونده به وکلا اقدامات اولیه را انجام میدهند.

دستیار خدمات حقوقی

به دانش آموخته گان حقوقی که دارای تجربه ی کاری بوده و یا آموزش های تخصصی دیده اند و توسط وکلا و موسسات حقوقی استخدام میشوند تا در حوزه ی مسئولیت وکلا به آنها مساعدت و همفکری ارائه کنند دستیار خدمات حقوقی (Paralegal) گفته میشود. آنها وظایف مختلفی مثل مقدمات تشکیل پرونده، جمع آوری ادله و تهیه پیش نویس لوایح و … را برعهده دارند. آنها به ارائه خدمات حقوقی میپردازند که لازمه ی آن تسلط بر موضوعات و مباحث حقوقی است بی آنکه در ارائه این خدمات مستقیماً با موکلین موسسه در ارتباط باشند. در موسسات حقوقی بزرگ هر وکیل از یک یا تعدادی دستیار حقوقی برخوردار است که موسسه آنها را به عنوان سرمایه برای آینده موسسه آموزش و پرورش میدهد.

 • بهترین وکلای ایران
 • بهترین وکیل تهران
 • بهترین وکیل کرج
 • بهترین وکیل مشهد
 • بهترین وکیل اصفهان
 • بهترین وکیل قم
 • بهترین وکیل رشت
 • بهترین وکیل ساری
 • بهترین وکیل شیراز
 • بهترین وکیل تبریز
 • بهترین وکیل کرمان
 • بهترین وکیل کرمانشاه
 • بهترین وکیل ارومیه
 • بهترین وکیل قزوین
 • بهترین وکیل اهواز
 • بهترین وکیل سمنان
 • بهترین وکیل خانواده ایران
 • بهترین وکیل خانواده تهران
 • بهترین وکیل خانواده کرج
 • بهترین وکیل خانواده مشهد
 • بهترین وکیل خانواده اصفهان
 • بهترین وکیل خانواده قم
 • بهترین وکیل خانواده رشت
 • بهترین وکیل خانواده ساری
 • بهترین وکیل خانواده شیراز
 • بهترین وکیل خانواده تبریز
 • بهترین وکیل خانواده کرمان
 • بهترین وکیل خانواده کرمانشاه
 • بهترین وکیل خانواده ارومیه
 • بهترین وکیل خانواده قزوین
 • بهترین وکیل خانواده اهواز
 • بهترین وکیل خانواده سمنان
 • بهترین وکیل ملکی در ایران
 • بهترین وکیل ملکی تهران
 • بهترین وکیل ملکی کرج
 • بهترین وکیل ملکی مشهد
 • بهترین وکیل ملکی اصفهان
 • بهترین وکیل ملکی قم
 • بهترین وکیل ملکی رشت
 • بهترین وکیل ملکی ساری
 • بهترین وکیل ملکی شیراز
 • بهترین وکیل ملکی تبریز
 • بهترین وکیل ملکی کرمان
 • بهترین وکیل ملکی کرمانشاه
 • بهترین وکیل ملکی ارومیه
 • بهترین وکیل ملکی قزوین
 • بهترین وکیل ملکی اهواز
 • بهترین وکیل ملکی سمنان
 • بهترین وکیل کیفری ایران
 • بهترین وکیل کیفری تهران
 • بهترین وکیل کیفری کرج
 • بهترین وکیل کیفری مشهد
 • بهترین وکیل کیفری اصفهان
 • بهترین وکیل کیفری قم
 • بهترین وکیل کیفری رشت
 • بهترین وکیل کیفری ساری
 • بهترین وکیل کیفری شیراز
 • بهترین وکیل کیفری تبریز
 • بهترین وکیل کیفری کرمان
 • بهترین وکیل کیفری کرمانشاه
 • بهترین وکیل کیفری ارومیه
 • بهترین وکیل کیفری قزوین
 • بهترین وکیل کیفری اهواز
 • بهترین وکیل کیفری سمنان

وکیل

وکیلوکیل اسلامشهروکیل اهوازوکیل تهرانوکیل رشتوکیل سمنانوکیل شاهرودوکیل فوریوکیل کرمانوکیل گیلانوکیل نیاوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *